2014 рік

23.01.2015 17:08

 

Миколай йде по вулиці...

Щиро вітаю усіх з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду.
З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому.
Нехай добрий Святий принесе щастя у ваші сім’ї, мир й благополуччя рідній Україні  

     

У 1997 році був заснований День української писемності та мови

   Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. День української писемності та мови — це свято на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов’янської писемності. 


 

   Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма. В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в школах та вузах. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.

Сьогодні, 26 жовтня 2014 року, ми обираємо нову Верховну Раду. Сподіваюсь, вона дійсно буде новою...


 

Дорогі колеги-освітяни! Вітаю усіх з професійним святом! Здоров’я, мирного неба і творчих здобутків!


 

Дорогі друзі! Рада вітати вас на своїй інтернет-сторінці. Вірю, що наші зустрічі будуть корисними і плідними. Творімо сьогодення разом!